Tradycyjna kuchnia polska

Jeśli chcesz spróbować stereotypowej kuchni polskiej, przestań liczyć własne kalorie. Zwyczajowe posiłki są nadzwyczaj obfite oraz niejednokrotnie zawierają dużo mięsa. Wystarczy niemniej jednak spróbować jedynie odrobinę, by odkryć, że są w istocie smaczne oraz warte paru kęsów więcej. Najbardziej rekomendowanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi i gołąbki. Rodacy chwalą się, że dwoma podstawowymi artykułami jakie spożywają na co dzień jest chleb i krajowa kiełbasa.

restauracja przy Rynku Kraków

•    Tradycyjna kuchnia polska jest prawdziwą bombą kalorii, lecz kiedy razu jednego się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się pokusie, by nie sięgnąć po więcej.
•    Jest bogata w przeróżne typy mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) i słynna z doskonałego chleba i apetycznych kiełbasek (lepszych niż niemieckie!).
•    Menu polskie jest non stop wzbogacane o innowacyjne smaki, czasami nawet egzotyczne.

Jakich produktów nie może zabraknąć w stereotypowej polskiej kuchni?

restaurants main market square krakow

W najwyższym stopniu typowymi składnikami kuchni polskiej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski i wędzona kiełbasa. Pokarm nabiera smaku za pomocą ziół oraz marynat takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka lub ewentualnie pieprz. Najpopularniejsze desery to ciasta i ciastka. Kieliszek wódki jest odpowiednim uzupełnieniem świątecznych posiłków i wspomaga strawić dania.

Skąd krajowa kuchnia czerpie wenę?

•    Polska kultura zawsze integrowała detale ze swoimi sąsiadami, wolno w niej też odkryć właściwie przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Obecnie polskie menu ciągle się zmienia, pod wpływem przeróżnych, czasami egzotycznych potraw.
•    Prócz tradycyjnych restauracji specjalizujących się w krajowej kuchni, w miastach Polski wolno się rozsmakować też w wegetariańskich barach, i w restauracjach serwujących dania kuchni włoskiej, francuskiej oraz azjatyckiej.

Podsumowując – jaka jest szablonowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, apetyczna oraz czasem straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci można dzisiaj z łatwością znaleźć wszystkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy schematycznych potraw oraz bardzo dobre polskie napoje oraz nasycać się tymi schematycznymi smakami na co dzień.